10 nuostabiausių pasaulio vietų

1. Kano Kristales, Kolumbija

 

Šios upės vanduo yra toks skaidrus, kad Jūs lengvai galite pamatyti, kas yra po vandeniu! Tarp rugsėjo ir lapkričio mėnesių, upė nusidažo sodriomis spalvomis. Vandens dumbliai vandenį nuspalvina raudona, mėlyna, žalia, juoda ir geltona spalvomis!

 


2. Vale De Lua, Brazilija

 

Tai yra didžiulis akmuo, kurį suformavo San Miguel upė. Šiame slėnyje priskaičiuojama keletą seniausių pasaulyje uolų. Upė iki šių dienų dar vis ardo ir keičia gamtovaizdį.

 

 

 

 

3. Reno geizeris, Nevada

 

Šis geizeris susiformavo visiškai atsitiktinai, kuomet vienas žmogus bandė iškasti šulinį vandeniui. Verdantis, mineralų pilnas vanduo išsiveržė taip sukurdamas 5 pėdų ilgio ugnikalnį, puoštą terasomis ir įvairiais sluoksniais. Mineralų dėka, šiandien terasos spindi įvairiomis spalvomis!
 

 

4. Rio Tinto, Ispanija

 

Išvertus pavadinimą į lietuvių kalbą, jis skambėtų kaip „Raudonoji upė“. Šioje upėje išsidėsčiusios seniausios pasaulyje kasyklos. Be to, yra tikima, kad šios kasyklos kadaise priklausė legendiniam karaliui Solomonui!

 

 

 

5. „Chamarel“ kriokliai ir Spalvotoji Žemė, Mauricijus

 

Mauricijaus vietovėje galite aptikti net du stebuklus! Pirmiausia, tai įspūdingi kriokliai, kurie laikomi ilgiausiais Mauricijuje. Antras nuostabus dalykas- tai „spalvotosios kopos“, kurios buvo atrastos 1960 metais. Čia smėlio kopos spindi net 7 skirtingais atspalviais, kurios susiformavo,  kuomet smėlis buvo skalaujamos ir vėsinamas skirtingu metu laiku. Verta pamatyti! 

 

 

6. Dėmėtasis Osoyoos ežeras, Britų Kolumbija, Kanada

 

Okanaganų slėnio indams ši vietovė buvo šventa. Be to ežere gausu įvairiausių mineralų, kurių dėka ežeras tampa ypatingas! Vasaros metu ežero garuojantis vanduo, palieka įvairiaspalves, margas dėmeles. Tam tikrą spalvą lemia mineralai, kurių tuo metu yra daugiausia. Deja, ežeras išsidėstęs privačioje valdoje, todėl ne kiekvienas žmogus turi galimybę juo žavėtis.

 

 

7. Ąsočių slėnis, Laosas

 

Mistika dvelkiantys ąsočiai yra įsikūrę Pietų Azijoje. Indokinijos kalnuose priskaičiuojama net 90 skirtingų vietovių, kur galima pamatyti šiuos nuostabius kūrinius. Kiekvienoje vietovėje yra išsidėsčiusių nuo 1 iki 400 įspūdingų ąsočių! Šie žavūs ąsočiai skaičiuoja jau 3 000 metus!

 

 

8. Sanqingshan, Kinija

 

Neįtikėtina, bet 200 dienų per metus šią vietą dengia rūkas! Be to, vietovė laikytina šventa, kadangi čia taoistai kadaise atvyko medituoti. Taipogi šis kampelis gali didžiuotis savo unikalia augmenija, egzotiniais, retais paukščiais ir gyvūnais!

 

 

9. Devyni Beppu pragarai, Japonija

 

Japonijos Kyshu saloje priskaičiuojama daugiau kaip 2 800 versmių! Beppu „Devyni pragarai“ yra sudaryti iš skirtingų, devynių šaltinių. Išvertus į lietuvių kalbą, pavadinimai skamba išties keistokai. 1. Umi Jigoku- jūros pragaras, 2. Onishibou Jigoku- „nuskustos galvos“ pragaras, 3. Shiraike Jigoku- balto tvenkinio pragaras, 4. Yama Jigoku- kalnų pragaras, 5. Kamada Jigoku- virimo puodo pragaras, 6. Oniyama Jigoku- velnio kalno pragaras, 7. Kinryu Jigoku- geltono drakono pragaras, 8. Chinoike Jigoku- kraujo tvenkinio pragaras, 9. Tatsumaki Jigoku- srovės pragaras.
Būtų įdomu pamatyti, ar ne taip?

 

10. Pamukkale, Turkija

 

Pamukkale viena įspūdingiausių vietų pasaulyje. Dėl didelės kalcito koncentracijos vandenyje, ši vieta pasipuošė neįtikėtinu baltumu! Nuostabios terasos su kriokliais ir mineraliniai miškai Pamukkale paverčia išties retu ir unikaliu kampeliu, kurį, be abejonės, turi pamatyti kiekvienas keliautojas!