10 keisčiausių vietų pasaulyje

 1. Arkų nacionalinis parkas, JAV, Jutos valstija

 

Šių arkų vaizdai užgniaužia kvapą kiekvienam, tačiau jokiu būdu nestovyklaukite po jomis! Ši vieta būtinai turi būti įtraukta į Jūsų lankytinų vietų sąrašą!

 

 

 

 

 

2. Mount Sanqingsha nacionalinis parkas, Kinija

 

Jeigu esate žiūrėję Avatarą ko gero žinote, apie ką mes kalbame. Tikrai ne, šie vaizdai nėra netikri! Jeigu jau nukeliavote iki čia, tuomet nepraleiskite ekskursijos į šią 1 600 metų Mingų dinastijos įspūdingąją Saqing šventyklą!

 

 

 

3. Šventojo Kryžiaus koplyčia, JAV, Arizona

 

Sedonos mistiški kalnai garsėja savo uolomis, kurios primena: erelių, gyvačių ir lapių atvaizdus bei bažnyčia, pastatyta 1956 metais. Bažnyčios kryžius išties didžiulis!

 

 

 

 

4. Durys į Pragarą, Turkmenistanas 

 

1971 metais mokslininkai Karakumų dykumoje atrado 300 pėdų dydžio urvą, pilną gamtinių dujų. Buvo nuspręsta „išlaisvinti“ urvą nuo šių dujų, tam kad jos nesisunktų į artimiausią kaimelį. Manyta, kad ugnis liepsnos kelias savaites, tačiau po 40 metų, ugnis vis dar liepsnoja.  

 

 

 

5. Sokotros Archipelagas, Jemenas

 

Šis Pasaulio paveldas yra daugiau kaip 150 paukščių, 700 rūšių augalų ir gyvūnų buvienė. Čia matysite tokius įspūdingus augalus bei gyvūnus, kurių nesutiksite niekur kitur žemėje! Čia nereikalinga arabų kalba, kadangi vietiniai gyventojai tarpusavyje kalba unikalia ir savita kalba, kaip ir poilsis šioje vietovėje!

 

 

6. Gioremė nacionalinis parkas, Turkija

 

Gioremė slėnis buvo laikomas gyvenamaisiais namais, daugiau kaip 2 000 metų. Šiuos uolų susiformavimus vadina burtais ir iki šių dienų jie yra naudojami. Šiandien šioje vietoje yra įkurtas viešbutis. Išbandykite tai ir prisiminimai bus neužmirštami!

 

 

 

7. Senovinių karinių lėktuvų „kapinės“, JAV, Arizona

 

Jeigu Jūs kada nors susimąstėte, kur dingsta visi senoviniai kariniai lėktuvai- atsakymas: tokie lėktuvai yra kaupiami čia. Šioje vietoje sukaupta daugiau kaip 3 000 karinių lėktuvų. Ekskursijos į šią vietą turėtų būti rezervuojamos iš anksto, kadangi šios išvykos išparduodamos net prieš kelias savaites!

 

 

8. Sacharos akis, Mauritanija

 

Nuosėdinės uolienos buvo ardomos ištisus metus, kol buvo suformuotas šis vaizdas. Atrodo įspūdingai, taip? Nukeliauti čia tikrai nėra lengva, kur kas paprasčiau yra nusipirkti lėktuvo bilietą iš Moroko ir iš paukščio skrydžio mėgautis nuostabiu vaizdu!

 

 

 

9. Las Pozas, Meksika

 

Šie siurrealistinių skulptūrų sodai yra išsidėstę Xilitla atogrąžų miškuose netoli Meksikos. James Edward kurdamas šią skulptūrą, šią vietą pavertė savo namais ir praleido čia 35 metus. Ši pilis, kurioje visus tuos metus gyveno James Edward, šiandien yra žymus viešbutis- La Posada El Castillo.

 

 

 

10. Kraujo kriokliai, Antarktida 

 

Šie kraujo kriokliai atrodo labai tikroviškai, tačiau tokio vaizdo jų susidarymui įtaką daro sieros bakterija esanti po ledynais. Pasiekti šią vietą yra tikras iššūkis!